MENÜ

SEN KİMSİN? – 2 –

300 defa okunduYorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı
SEN KİMSİN? – 2 –

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Hamd Alemlerin Rabbi, Rahman, Rahim, Din gününün sahibi Allah Azze ve Celle’ye mahsustur. Salat ve Selam önderimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’e Aline ve Ashabına olsun inşaAllah…

Topladın mı cesaretini? Yaptın mı vicdan muhasebeni? Sana diyorum sana evet sen, hala arıyor musun kayıp ettiğin benliğini. Ne zaman bulacaksın merak ettim, fırtınadaki o gizli hazineyi. Ne zaman göreceksin, sendeki mucizeyi.

Sen kimsin birader tanıtır mısın bize kendini?

Görmüyor musun, mevsimler değişiyor, asırlar değişiyor, günler değişiyor, zaman değişiyor, dünya değişiyor, insanlar değişiyor sen ne zaman değişeceksin. Duyuyor musun, güneş seni çağırıyor, bulut seni çağırıyor ağaç seni çağırıyor, Rabbin seni çağırıyor ne zaman duyacaksın.

Zor bir denklem değil bu, çözümlemesi kolay. Cevaplanmaz bir soru değil, cevabı basit. Yeter ki bakmasını bil. Kulak kabartıp duymasını bil. Yeter ki verilen en büyük cevheri kullanmasını bil.

Ama: bakmak derken kalp ile, duymak derken ruh ile, cevher derken akıl ile. Al işte sana en güzel tarif. Topla bunları, birleştir kainat kitabı ile, gözlerin açılsın. Eşleştir Kur’an’ı kitabı ile, gözlerin açılsın. Eşleştir Kur’an’ı mubin ile cesedine ruh katılsın. Denkleştir Rasulun sünneti ile çalışsın.

Dinliyor musun, ya da anlıyor musun? Kendine kendini soruyor musun? Nasıl bilirdin sen seni, hakkını helal ediyor musun? Kim yıkayacak musallada kirlenen hayatını. Kimler taşıyacak omuzlarında yok olan benliğini. Ne zaman gömeceksin, kokuşmuş egonu, kibrini? Ne zaman anlayacaksın var oluş sebebini?

Sen kimsin, nesin, necisin anlatsana bize kendini. Ya da bu aynada baktığın, bu hamallığını yapıp ordan oraya taşıdığın sen böyle mi olmalısın?

Amaçsız ve gayesiz, başı boş, avare bir yaprak gibi ordan oraya savrulan. Dünyanın batmış ne mutlu ne mutsuz, çırpındıkça daha da derine batan önceliklerini öteleyen, boş ve faydasız olana durmadan çalışan.

SEN KİMSİN? En güzel biçimde yaratıldığı halde, Rabbine isyanla en aşağılara düşmüş biri mi?

SEN KİMSİN? Allah’a (cc) O’nu tek Rab kabul edeceğinin sözünü verip sözünü unutan bir dönek mi?

SEN KİMSİN? Yer yüzünü imar edecek, adalet ve İslam’ın müdavimi bir halife iken, yıkımı ve bozgunu meslek edinen bir zalim mi?

SEN KİMSİN? Yerin, göklerin, dağların yüklenemediği emaneti yüklendiği halde emanete ihanet eden bir hain mi?

SEN KİMSİN? Sadece Allah’a (cc) Kulluk ve itaat için yaratılan, ama Allah’a (cc) kulluk ve itaatin dışına çıkan bir serseri mi?

SEN KİMSİN? Tek örneği ve lideri Hz. Muhammed (sav) olan, fakat başka önder ve liderlerin peşine takılıp hayatını ziyan eden bir cahil mi?

SEN KİMSİN? Görevi hakkı anlatan, hakkı konuşan, hakkı bağırmak iken, boş ve anlamsız konuşan bir geveze mi?

Fazla uzatmadan, zaman geçirmeden. Kimse yok sen ve sen kendi kendine. Samimiyetle çözmen gereken, bulman gereken sadece bir soru: SEN KİMSİN?..

(Kayıp ettiğimiz  BENİ bulmak duasıyla Esselamu Aleykum)

 

Feyzullah KARASUTüm Yazıları
Yorum Yaz