sohbetlerözlü sözleryazarlarmakalelervideolar
DOLAR
13,6732
EURO
15,5807
ALTIN
784,51
BIST
2.005
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Çok Bulutlu
10°C
Ankara
10°C
Çok Bulutlu
Cuma Sisli
13°C
Cumartesi Çok Bulutlu
14°C
Pazar Parçalı Bulutlu
15°C
Pazartesi Çok Bulutlu
15°C

MÜSLÜMAN MISIN ? ELHAMDULİLLAH MÜSLÜMAN’IM!!!

23.06.2020
0
A+
A-

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Hamd kendisinden başka ilah olmayan, mutlak manada tek güç ve kudret sahibi olan Allah’a mahsustur. Salat ve selam tüm peygamberlerin ve onları takip eden tabilerinin üzerine olsun.

Şu anda dünya üzerinde 9 milyara yakın insan nüfusu söyleniyor. Bu 9 milyarın 2,5 milyara yakının Müslümanlardan oluştuğu belirtiliyor. 2,5 milyar Müslüman hiçte azımsanacak bir rakam değil. 9 milyarın içinde 2,5 milyar Müslüman!!! Hatta yapılan araştırmalarda diğer inanışlara göre Müslüman olduğunu söyleyenlerin daha çok olduğu ortaya çıkıyor.

Dünya geneli tahmini inanç tablosuna baktığımızda; 2,2 milyar, hristiyan; 1 milyar, hindu; 500, milyon, budist; 14 milyon, yahudi; 400 milyon, kabile dinleri; 58 milyon , mitolojik dinler; 1,5 milyar hiçbir dine inanmayanlar… Dünya genelinde diğer inanç gruplarına göre önemli bir sayıda olmalarına rağmen, dünya üzerindeki yer altı ve yer üstü zenginliklerinin çoğuna sahip olmalarına rağmen ve yine ki en önemlisi adalet, cihad ve şehadet gibi yüce ve ulvi değerlere sahip olmalarına rağmen; ezilen, sömürülen, geri kalmış değerleri  alt üst olmuş, toprakları istila edilmiş, zenginlikleri talan edilmiş… olan Müslümanların olması insanın aklını karıştırmıyor değil. Bunca sayı ve maddi manevi imkanları düşündüğümüzde, dünyaya yön verecek olan gücün Müslümanların olması gerekiyor. Fakat şu anda bırakın dünyaya yön vermeyi, kendi yönlerinden, istikametlerinden, değerlerinden uzaklaştıklarını görüyoruz… Hatta ve hatta Müslüman isminden başka, Müslümanlıkta fazla bir alakalarının kalmadığına şahid oluyoruz. Adaletmiş birkaç ibadetten hariç, hayatlarda İslam’dan bir kırıntı bulamıyoruz.

Bugün Müslümanların ve İslam’ın bu halde olmasının en büyük sebebi yine kendilerine Müslüman’ım diyenlerdir. Günümüzde “Müslüman” isminin önüne veya arkasına kendilerince bir şeyler yamamaya başlanıldı!!! Kendi görüşleri, kendi çıkarları, kalplerinin derinliklerindeki pislikleri, kendi düşünceleri, kendi inançları, hevalarına hoş gelen adetleri, kolay kurtuluş heveslerini, batıl akidelerini, masal ve hikayeleri, aldatıcı şirklerini, Kur’an ve Sünnetten uzak bir Müslümanlık, İlahi ve Nebevi olmayan bir İslam, Hak ve adaletten uzak bir yaşam… Ve tabi ki şimdiki acınası halin oluşumu!!!

Eskiden “Müslüman mısın?” sorusuna verilen cevap, kesin ve kati iken, bugün verilen cevaplara değişik haller almıştır… Kalplerde olan batıl şeyler veya cahillikler “Elhamdulillah Müslümanım’ın” yanına eklenmeye başlanılmıştır. Batıl ve cahillikler Müslümanlıkla yan yana getiriliyor, birde buna Hamd ediliyor!!!

Müslüman mısın? Elhamdulillah Müslüman’ım Türküm! Müslüman’ım Kürdüm! Müslümanım Arabım!.. ırkçı duygu ve eylemlerini, Müslümanlık ile bağdaştırmaya çalışmak ne kadar da gülünç yıllardan beridir Hz. İbrahim Türk mü, Kürt mü, Arap mı olduğunu tartışanlar Hz. İbrahim ve davasını anlamayanlardır. Kendi kavminden olan Nemrut ile çarpışmasını, hatta kendi babası azer ile olan mücadelesinin ırksal üstü bir dava olduğunu, ne zaman anlayacaklar?… Yeri geldiğinde babanın, oğlun, kardeşin, hanımın bile terk edildiği Yüce İslam’da ırkın ne önemi var… İslam’da kardeşlik veya ırkdaşlık kan ve ırk bağıyla değildir, Akide ve Tevhid bağı iledir…

Müslüman mısın? Elhamdulillah Müslüman’ım kadiriyim! Müslüman’ım nakşiyim! Müslüman’ım halidiyim! Müslüman’ım nurcuyum!… Kendi düşünce ve görüşlerini Müslümanlık sancağı altında ne kadarda tehlikeli. İslam Tevhid sancağı altında birleşmeyi emrederken, Kur’an parçalanmayı bölünmeyi yasaklarken, Rasulullah takip edilecek, taklit edilecek tek önderken bunca kargaşada nedir? İtikad ve ibadet kesin naslarla belirlendiği halde, bunca soru işareti de neyin nesi? Doğru kim, hangisi? Halbuki Kur’an ve Sünnet bütün düşünce ve görüşleri kendi potasında eritmiştir. Bütün görüş ve düşünceler Tevhid ile şekillenir…

Müslüman mısın ? Elhamdulillah Müslüman’ım demokratım! Müslüman’ım sosyalistim! Müslüman’ım laikim! Müslüman’ım kemalistim!… Batıl ve beşeri ideolojileri Müslümanlıkla birlikte anmak ne kadarda iğrenç. İslam bütün ideoloji ve sistemleri değiştirmek için gelmedi mi? Dünyanın her yerine, hayatın her alanına doğumundan ölümüne kadar her ferdin, her toplumun hatta ve hatta ağacın, bitkinin, hayvanın bile yaşam standartlarını belirleyen İslam değil midir?

Kendine Müslüman’ım deyipte, İslam’dan gayrı başka sistemleri benimsemekte neyin nesidir?!! Müslüman’ım demek, bütün cahiliye düzen ve sistemlerden hem bedenen, hem ruhen, hem aklen, hem de kalben sıyrılıp Kur’an ve Sünnete teslim olmaktır… Müslüman başka bir sistemi ise benimseyemez! O’nun düşüncesi Tevhid sistemi ise İslam’dır…

Bu kadar kargaşa ve karışıklığın içinde… Yaşantıları batıl, muameleleri batıl, söylem ve eylemleri batıl, düşünce ve görüşleri batıl, ideoloji ve sistemleri batıl… Bunca batılın içinde, Elhamdulillah Müslüman’ım demenin ne faydası var?!! Dünya nüfusunun yüzde doksanı bu sözde Müslümanlardan oluşsa ne yazar… Yaşantı ve muamele değişmedikçe, söylem ve eylem Tevhide dönmedikçe, Kur’an ve Sünnet düşünce  ve görüşlere yön vermedikçe tek nizam, tek sistem İslam olmadıkça ben Müslüman’ım  demenin ne faydası var?!!

Rabbim geçmişte olduğu gibi bugünde Tevhid sancağı altında toplanmayı nasip etsin.

Selam ve Dua ile

 

Nasıl bir asır karma karışık,

Kimin kim olduğundan bir haberi yok.

Kardeşe düşman düşmanla barışık,

Dost kim düşman kim bir haberi yok.

 

Bir  dünya telaşı sanırsın ki ebedi,

Durmadan çalıştı da başkaları yedi,

Saymaya sayamazsın büyük serveti,

Helal mi haram mı bir haberi yok.

 

Ahirete tembel dünyaya yaman,

Çalış ha çalış boşa geçmesin zaman,

Adı Ali, Veli künyesi Müslüman,

İmandan İslam’dan bir haberi yok.

 

Beş vakit namaza fırsatı olmaz

Cuma günlerini asla kaçırmaz

Çalışmak ibadet ya oruçta tutmaz

Kulluk ne ibadet bir haberi yok

 

Sormaya gerek yok çok şey biliyor

Peygamber deyince hemen de ağlıyor

İslam’da çok hassas ha böyle söylüyor

Kitaptan Sünnetten bir haberi yok

 

Allah’ın kulu ama tağutun peşinde

Dilinde İslam şeytanın içinde

Terazi ağır basıyor her deyişinde

İlah ne Allah ne bir haberi yok

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.