MENÜ

İZZETTEN ZİLLETE

126 defa okunduYorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı
İZZETTEN ZİLLETE

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Eksik ve noksanlıktan münezzeh olan, bütün Kemal ve Kamil sıfatların tek sahibi olan, Allah (c.c.) sonsuz Hamd-u Senalar olsun. İnsanların en hayırlısı Mü’minlerin tek önderi tek lideri Hz. Muhammed’e Salat ve Selam olsun…

Tarihten bu güne batıyı ve batılı incelediğimizde, bugün azdığı kadar, İslam’a ve müntesiplerine saldırdığı kadar çok az zamanlar olmuştur. Sabırla, azimle, fedakarlıkla yavaş yavaş sinsi ve kurnazca İslam’ı yıkma girişimleri, bir nevi başarıya ulaşmıştır… Bir zamanlar İslam sancağının dalgalandığı, İslam ahkamının uygulandığı, barış ve huzurun hakim olduğu topraklarda şimdi, batılın sancakları dalgalanır, cahiliye ahkamı uygulanır oldu!!! Bunun neticesinde barış ve huzurun yerini, kaos ve anarşi aldı…

Gerek sosyal, gerek ekonomik, gerek ferdi, gerek ailevi… Güçlü bir toplumu oluşturan her bir yapı her bir değer, her kurum her kurtuluş yağmalandı ve talan edildi. Sonuç, etrafta bir avuç dinli, dinsiz, kitaplı, kitapsız, Peygamberli, Peygambersiz bir topluluk oluştu… Ortaya çıkan bu netice, bırakın bilinçli Müslümanları, en azılı kafirleri bile hayrete düşürmüştür!.. Kafir atalarının kılıçla, topla, kanlarıyla, canlarıyla başarmaya çalıştıkları şeyi onlar, koltuklarında oturarak başarıyorlar… İslam toprakları sanki onların yatak odası, giriyorlar, yıkıyorlar, çıkıyorlar!!!  Ne bir ses, ne bir seda nede bir itiraz… Hatta ve Hatta gülüyorlar, hak etti diyorlar, izliyorlar ve yetmedi alkışlıyorlar kim; sözde Müslümanlar!!!

Bu kadarla kalsa iyi, bundan daha vahimi var: batılı ve batıl, İslam’a karşı olan mücadelesini anlarım. İslam ahkamını istememesini, Kur’an’ın vaaz ettiği yaşantıyı yıkmaya çalışmasını, Peygamberin mücadelesini kaldırma isteğini… zaten amaç ve gayeleri de bu… peki ya sözde İslam ülkeleri ve sözde Müslümanlar??? Batılı sevmezler! Fakat onların kanun ve nizamlarıyla yönetmek ve yönetilmek isterler!.. Batıl ehlini sevmezler! Lakin onlara özenir, onları taklit eder, onlar gibi olmaya çalışırlar?!!

Bu kadarla kalsa tamam, bundan da vahimi var: inançları gereği doğal olarak, Kur’an’ın emrettiği Rasulullah’ın yaşadığı, yaşaması adına mücadele ettiği İslam’ı yaşamak istediğinde, ey kendine Müslüman’ım diyenler sizin inancınız, yaşantınız, sosyal, ekonomik, ferdi ve ailevi hayatınız Kur’an ve Sünnetle bağdaşmıyor gelin işlerimizi, hayatımızı, düşüncelerimizi, eylem ve söylemlerimizi Kur’an ve Sünnete döndürelim dediğinizde, sözüm ona İslam ülkesinden ve sözüm ona Müslüman’ım diyenlerden, batıl ehlinden daha sert bir tepkiyle karşılaşırsanız! Sanırsın bu çağrıyı Amerika ve halkına yapıyorsun, Rusya ve halkına veya Çin ve halkına yapıyorsun. İşte tepkiler o kadar büyük, bir o kadar da gülünç…

Müslüman bir ülkenin ve Müslümanların İslam ile yönetilmesi veya İslami bir yaşam istemesinden daha doğal daha normal ne olabilir ki ?.. Anormal olan Müslüman toplumların batıl nizam ile yönetilmesi değil midir??? Batılın yaşantısının kendilerine diretilmesi değil midir??? Hiçbir batıl ülkenin, Kur’an’ı anayasa yaptığına, İslami bir yaşamı kendi halklarına dekta ettiğinde veya batıl ehlinin İslami bir hayat tercih edip, İslam’ı taklit ettiklerine şahit oluyor muyuz?!!

Netice olarak şunu diyebiliriz, küfür verdiği mücadele de zirveye varmıştır. Bu işin ilk adımı hilafeti yıkmak ve karalamak ikincisi adalet ve eşitlik (Sözüm ona) adı altında cahiliyye yönetimlerini oluşturmak, üçüncüsü Kur’an ve Sünnetten uzak ruhsuz bir Müslüman toplumu inşaa etmek, dördüncüsü tağut ve kelamların yönetimi altında Müslüman halkı uyutmak.

Ey Müslümanlar, ey kendine Müslümanım diyenler zillet uykusundan uyanmanın vakti gelmedi mi?!! Küfrün, şirkin, tuğyanın Esaret zincirlerini kırıp atmanın vakti gelmedi mi?!!

Selam ve dua ile

 

 

Bir gece aniden uyandı kafir,

Korkudan telaştan olmuştu tirtir.

Kalbinde heybetin harı sönmüştü,

Tahtının sallandığını sanki görmüştü.

Salyaları aka aka bağırıp durdu.

Gördüğü rüyanın haberini sordu.

Dediler ki efendim, sanki bu sene

İlahi bir kılıç binecek ensene.

Kudurdu kafir pis pis gülerek,

Erkek çocukları öldürün emri vererek.

Dağıldı etrafa kuduz köpekler,

Kan ile süslendi minik bedenler.

Sanıyordu tağut böyle yaparak,

İlahi emrin önüne kilit vuracak.

Böylece bir zaman dediği oldu.

Kainat Kafirin zulmüyle doldu.

Derken bir sabah aleme bir nur,

Dağların ardından etmişti zuhur.

Dilinde Tevhid elinde balta,

Putların arasına daldı küfre inatla.

Zavallı insanlık tarih kaç kere,

Tekerrür etti hep aynı hikaye ile.

Ne zamanki Zulumat zirveye çıktı,

İşte o an Hakk’ın şimşeği çaktı.

Kutlu bir şafağa gebe kainat,

Doğurdu doğuracak tuğyana inat.

Yıkılacak bütün beşeri saltanatlar,

Devrilecek bir bir modern putlar.

Milenyum çağının tağutlarına deyin

Bekleyin geliyor baltalı İbrahim…

Feyzullah KARASUTüm Yazıları
Yorum Yaz